Вто06252019

Последна промена12:49:21 PM

 

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Богојавление неработен ден

Богојавление неработен ден

Сподели

Министерството за труд и социјална политика информира дека  19 јануари, сабота, е неработен ден за граѓаните од православната вероисповед во Република Македонија.

 Во сабота се празнува Богојавление или Водици — денот на кој според христијанското предание Свети Јован Крстител го крстил Исус Христос во реката Јордан.

Од Министерството за труд и социјална политика преку соопштението на граѓаните од православната вероисповед им го честитаат празникот Богојавление (Водици)

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK