Пет08232019

Последна промена05:16:55 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Засилени контроли на УЈП со полициска придружба во Охрид

Засилени контроли на УЈП со полициска придружба во Охрид

Сподели

Изминативе денови инспекторите на Управата за јавни приходи ги „чешлаа“  трговците и угостителите во Охрид. 

 

Охриѓани со реакции во јавноста, бидејќи конторлите на УЈП биле со полициска придружба.

-„Не` третираат како криминалци. Ужасна е сликата кога во дуќан ви влегуваат двајца инспектори во придружба на вооружени униформирани полициски службеници! Ние сме чесни граѓани, работиме по закон , плаќаме даноци имаме по десетина вработени. Не` заслужуваме ваков третман, се жалат дел од охридските бизнисмени. 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK