Пет08232019

Последна промена05:16:55 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Глутница кучиња напаѓа велосипедисти на плоштад

Глутница кучиња напаѓа велосипедисти на плоштад

Сподели

Глутница кучиња на охридскиот плоштад напаѓа велосипедисти.

За жал немаме видео снимка , но имаме сведоштво од охриѓанецот Славчо, кој вчера попладне беше нападнат од повеќе кучиња додека со својот велосипед поминуваше на плоштад. 

-„Возев точак, одеднаш почнаа да ме бркаат кучиња. Едно големо и агресивно луто во нозе ми се нафрлуваше. Се преплашив воев и не застанав едно од кучињата ме касна за јакната и ми ја скина, раскажува Славчо за Охриднет.

На градскиот плоштад вознемирени граѓани раскажуваа дека  истите кучиња цел ден бркале велосипедисти. Едно од нив е поголема раса и делува агресивно. 

Надлежните од ЈП Комуналец веднаш да преземат мерки, бараат охриѓани. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK