Пет08232019

Последна промена05:16:55 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид ФОТО: Титовата плажа во Охрид пред да биде забранета за обични смртници

ФОТО: Титовата плажа во Охрид пред да биде забранета за обични смртници

Сподели

Оваа фотографија е од Титовата плажа - Горица прва во Охрид, пред да биде изградена вилата на претседателот Тито. 

 

Пред изградбата на претседателската резиденција плажата била отворена за посетители, а постарите охриѓани раскажуваат дека тоа била најубавата плажа на брегот на Охридското езеро. Ситна песок и тиркизна езерска вода. 

 

Во резиденцијалниот комплекс во Горица денес се наоѓаат неколку  државни вили, меѓу кои и вилата на претседателот на државата- т.н вила  „Билјана“. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK