Пет08232019

Последна промена05:16:55 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Лешанец нападнал белчиштанец во Охрид

Лешанец нападнал белчиштанец во Охрид

Сподели

30 годишен од Лешани физички нападнал 22 годишно момче.

Физичкиот напад се случил денеска околу 00.30 часот, на булеварот „Туристичка“ во Охрид, кога е нарушен е јавниот ред и мир во кој, Ц.И. (30) од селото Лешани-општина Дебарца, физички го нападнал М.Л. (22) од селото Белчишта.
-По целосно документирање на настанот, СВР Охрид, согласно членот 12 од Законот за прекршоци против јавниот ред и мир, против Ц.И. ќе поднесе соодветна пријава, информира Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK