Пет08232019

Последна промена05:16:55 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Тепачка и закани со пластичен пиштол

Тепачка и закани со пластичен пиштол

Сподели

На единаесетти февруари оваа година, околу 15 часот и 30 минути, на улицата „Партизанска“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир помеѓу М.М.(47) и Х.Б.(29), двајцата од Охрид.

По вербална расправија, Х.Б. извадил пиштол и започнал да му упатува закани на М.М. кој се сокрил во угостителски објект кој бил во близина. По преземени мерки утврдено е дека се работи за пластичен пиштол. Со двајцата учесници во нарушувањето, извршен е разговор во СВР Охрид, по што, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK