Пет08232019

Последна промена05:16:55 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Собир на граѓани на УЗ „8ми Септември“

Собир на граѓани на УЗ „8ми Септември“

Сподели

Советот на урбана заедница 9 „8-ми Септември“ во петок (15.02 2018г) со почеток во 20 часот ќе одржи собир на граѓани во месната канцеларија.

На средбата ќе се изврши избор на членови на Советот.

Се покануваат сите охриѓани од оваа урбана заедница да бидат дел од случувањето.
Советот на облиците на месната самоуправа е составен од три до седум членови. Мандатот на членовите на советот трае четири години.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK