Пет05242019

Последна промена07:37:40 PM

 

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Охридската болница лани оствари 45 нови вработувања

Охридската болница лани оствари 45 нови вработувања

Сподели

Општата болница Охрид, минатата година реализираше 45 нови вработувања.

Наташа, Билјана, Јулијана и Ивана се дел од нововработените, кои својата кариера и професионална надградба ќе ги продолжат токму тука, во оваа болница.

-„Тие велат дека се задоволни од условите за работа, колегијалноста на тимот на лекари со кои соработуваат и за нив претставува предизвик секојдневното пружање здравствени услуги за нивните сограѓани“, објави министерот Филипче. 

Месец март е посветен на жените како дел од медицинскиот кадар, кој секојдневно дава придонес за подобрување на здравјето на сите граѓани.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK