Пет05242019

Последна промена07:37:40 PM

 

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Денес дождливо, од утре повторно пролетни температури

Денес дождливо, од утре повторно пролетни температури

Сподели

Денес дождливо и постудено, од утре повтоно пролетни температури. 

 

Облачно тмурно време со врнежи од дожд и темпеартури во интервал од 1 до 8 степени целзиусови. 
Од утре  следува период на стабилно и суво време со пораст на дневните температури, кои од недела и во првите денови од следната седмица на места ќе го надминат 20-тиот степен.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK