Пет05242019

Последна промена07:37:40 PM

 

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Стартуваат авио линиите од Охрид за Милано и Малме

Стартуваат авио линиите од Охрид за Милано и Малме

Сподели

Од понеделник 18 март од охридскиот аеродром Свети Апортол Павле ќе се лета за Милано и Малме.

Нискобуџетната „Визер“ ги воведува овие линии пред стартот на летната туристичка сезона. 

Во понеделник на охридскиот аеродром повторно ќе се прави традиционален дочек на првите туристи од Малме. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK