Пет05242019

Последна промена07:37:40 PM

 

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Охриѓанка-натрапник на „Facebook“ и „Instagram“

Охриѓанка-натрапник на „Facebook“ и „Instagram“

Сподели

29 годишен охриѓанка  лажно се претставувал на социјалните мрежи.

СВР Охрид поднесе кривична пријава против А.В.(29) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,злоупотреба на лични податоци“.
Стефан Димоски,портпарол на СВР Охрид, вели дека во периодот од октомври 2018 до 12-ти февруари оваа година, пријавената на социјалните мрежи „Facebook“ и „Instagram“, креирала профили со лични податоци од С.Д. од Охрид. Тоа го правела без претходна согласност од него, по што од тие профили комуницирала со негови пријатели и роднини.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK