Пет05242019

Последна промена07:37:40 PM

 

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Вахид Мемед се повлече од претседател на охридскиот огранок на ПОЕН

Вахид Мемед се повлече од претседател на охридскиот огранок на ПОЕН

Сподели

Претседателот на партијата  ПОЕН Охрид си пдонесе неотповиклива оставка.

Вахид Мемед синоќа на својот фејсбук профил обзнани:

-„Ве информирам дека денес до партијата ПОЕН поднесов неотповиклива оставка од функцијата претседател на ОО ПОЕН Охрид како и од сите други функции ,мојот силен ангажман и на мојот тим допринесе многу за развојот на партијата ,вклучително и за пререгистрацијата и станувањето на парламентарна партија.ПОЕН Охрид беше бастион на партијата ,со добар тим и собрание со над 80 делегати.
Останувам да бидам дел од граѓаните а надвор од политичката партија и членство во ПОЕН,на раководството му посакувам успех во иднина.
На мојот тим ,на раководството,членовите и на симпатизерите ви благодарам од срце за допринесот и што бевте до мене и во убави и во лоши моменти“. 

Незадоволството   од досегашните резултати на партијата , е  една од причините за оставката,  дознава Охриднет.

Мемед е познат младински работник во јавноста по бројните проекти за мултуетничка и културна интеграција, кои скоро една деценија ги спроведува прегу Здружението на граѓани „Инклузија“. Тој беше претседател на општинскиот огранок на политичката партија Поен од самото основање. 

Ова е неговата оставка поднесена вчера: 

Политичката партија ПОЕН (Партија за општествен и економски напредок) денес има и свој претставик во парламентот , пратеникот Рубин Земон. Мемед беше еден од неговите најблиски сработници, како сопартиец и сограѓанин. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK