Пет05242019

Последна промена07:37:40 PM

 

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Одбележан денот на крводарителството

Одбележан денот на крводарителството

Сподели

Претседателката на Советот на  општина Охрид , Живка Ангелоска    и секретарот на општина Охрид, Игор Бежоски присуствуваа на свеченоста што по повод  Денот на крводарителството се одржа  денес во просториите на Црвен Крст.

Претседателката Ангелоска  му  врачи  благодарница  на охридскиот крводарител Борче Матески за педесет дарувања.

Признанија, плакети и благодарници беа доделени и на други повеќекратни крводарители, поединци, фирми и  институции кои придонесле за развој и унапредување на крводарителството во Охрид и Дебрца.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK