Нед07212019

Последна промена10:47:13 AM

 

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Агресивен возач навредувал полицајка

Агресивен возач навредувал полицајка

Сподели


29 годишник се заканувал кон полицајка во Охрид.

Нападите и заканите кон полицајци, не се ретка појава кај нас.Вчера се случил таков настан кога во СВР Охрид било пријавено агресивно однесување кон полициска службеничка.Полицијата презела мерки од кои констатирано било дека, агресивност кон полициската службеничка покажал Ј.А.(29) од Охрид.

Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид, вели дека по документирање на настанот, против Ј.А.ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK