Нед07212019

Последна промена10:27:35 AM

 

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Групна тепачка пред ноќен клуб во Охрид

Групна тепачка пред ноќен клуб во Охрид

Сподели

Групна тепачка пред ноќен клуб во Охрид. Синоќа пред ноќен клуб на улицата „Партизанска“ во центарот на Охрид  нарушен бил јавниот ред и мир од страна на пет лица.

 

Во 02 часот после полноќ младите на возраст од 19, 20 и 25 години меѓу кои и едно малолетно лице расчистувале сметки со боксови и тупаници. 

-Лицата се приведени а против нив ќе следува соодветна пријава, информираат од полицијата. 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK