Чет07292021

Последна промена06:48:09 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид На Ќафасан уапсен албанец по кој трагал Интерпол

На Ќафасан уапсен албанец по кој трагал Интерпол

Сподели

На Ќафасан уапсен албанец по кој  Интерпол имал распишано потерница. 

 

-На 14.04.2019 година во 13.15 часот на Граничниот премин „Ќафасан“, при контрола на лицето З. Ц.(46) од Република Албанија, било утврдено дека се наоѓа на стоп листата по барање од СМПС - Интерпол Скопје. Лицето било приведено и предадено на полициски службеници од Полициската станица Струга за понатамошна постапка, информираат од МВР. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK