Вто06252019

Последна промена12:49:21 PM

 

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Кривична за нелегална градба во Охрид

Кривична за нелегална градба во Охрид

Сподели

Повозрасен охриѓанец изградил куќа без дозвола.

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „бесправно градење”, СВР Охрид, до надлежното јавно обвинителство поднесе кривична пријава против 72годишен охриѓанец. Тој, во текот на првото тримесечје од 2019 година , на улицата „Охридска бригада“ во Охрид, спротивно на Законот за градење, и без одобрение за градба, изградил индивидуална куќа. Нелегалната градба била констатирана и од овластен општински градежен инспектор кој донел решение за отстранување на градбата.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK