Вто06252019

Последна промена12:49:21 PM

 

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Прво место македонски јазик и хемија за охридските гимназијалци

Прво место македонски јазик и хемија за охридските гимназијалци

Сподели

Охридските гимназијалци со прво место на регионалните натпревари по хемија и македонски јазик и литература.

 

На регионалниот натпревар по македонски јазик и литература кој исто така се одржа на 06.04 во Охрид , ученичката Елена Шаптеска од II година под менторство на проф. Ирена Бачиќ го освои првото место.

На регионалниот натпревар по хемија кој се одржа на 06.04 во ПСУ„ Јахја Кемал ”- Тетово , ученикот Михаил Талев од II година под менторство на проф. Билјана Стевоска го освои првото место.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK