Вто06252019

Последна промена12:49:21 PM

 

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Штипјани фатени со кокаин во Охрид

Штипјани фатени со кокаин во Охрид

Сподели

36 годишен штипјанец заработил кривична.

СВР Охрид поднесе кривична пријава против В.Х.(36) од Штип поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела ,,неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“ и ,,овозможување на употреба наркотични дроги“. На 29.07.2018 година во Охрид полициски службеници извршиле преглед на патничко возило, управувано од пријавениот, во кое како совозач било лицето П.Ш. од Штип. При прегледот бил пронајден и одземен кокаин. По преземени мерки, било утврдено дека пријавениот претходната вечер му овозможил на П.Ш. да конзумира кокаин. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK