Пет05292020

Последна промена11:55:30 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Милошески: Во вториот круг тргнуваме 0:0

Милошески: Во вториот круг тргнуваме 0:0

Сподели

Во вториот круг се тргнува од 0:0, речеканддатот за градоначалник од ВМРО ДПМНЕ, Митре Милошески.

 

Драги мои сограѓани, Одлучивте дека Охрид сакате да биде убав град и да владее право и правда. Ви благодарам за поддршката и убеден сум дека во вториот круг, на 5 мај, обединети и сложни успеваме нашата заедничка цел, конечната победа да биде остварлива. Радувајте се охриѓани, ова е наша заедничка победа во вистински момент за Охрид. И покрај притосоците, заканите уцените сепак граѓаните го победија стравот и ја делигитимираа власта. Отворени сме за соработка со сите политички субјекти со кои сме на иста страна, додаде Милошески. 

-„Сакам да им честитам на кандидатите Михаил Трендафилов-Нанче, Стефчо Стевоски  и Џемаил Мена на нивниот успех, тие се морални победници. Повторно во Охрид се појавија над 1000 неважечки ливчиња, од таа причина ДИК да поработи на едукација на гласачите. “, рече Милошески на денешната прес конференција.

Што друго рече Милошески,погледнете на видеото од неговата прес конференција.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK