Нед06072020

Последна промена04:03:04 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид На малата Мила и треба нашата помош

На малата Мила и треба нашата помош

Сподели

Да ја покажеме нашата хуманост, да и помогнеме на убавата Мила Димоска од Охрид.

Нашата малечка охриѓанка Мила Димоска, мора повторно и итно да оди на операција во Кина, трета по ред. Операцијата е прескапа па затоа, нејзините родители повикуваат помош од хуманите луѓе.Мила треба да оди во Кина за лекување на оштетувањето (дистрофија) на мозокот.

–„ Драги хумани луѓе. на нашата ќерка и` е потребна трета операција во Кина, што е можно поскоро. Ве молам кој колку е во можност да ни помогне. Однапред Ви благодариме“, апелираат родителите на Мила.

Како и многупати досега, да ја покажеме нашата хуманост и да и помогнеме на Мила. Да направиме добро дело, да покажеме хуманост и желба за успешна операција на Мила и да донираме помош со вртење на телефоните: VIP 143 123 и TELEKOM 070 143 143.Помошта може да се уплати и на следнава сметка за донации:
Мила Димоска, ул. „Богомилска“ бр. 53, 6000 Охрид
Охридска Банка – АД Скопје – 530500021204351
матичен број: 2112016455202
IBAN CODE: МК07530280005506949
SWIFT: OHRIDMK22

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK