Пет05292020

Последна промена11:55:30 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Клубот на млади избира ново раководство

Клубот на млади избира ново раководство

Сподели

Младите од Клубот на млади на Црвен крст Охрид денес во Едукативниот тренинг центар на Црвен крст Охрид во Велестово се подготвуваат за избор на лидер и заменик лидер на Клубот на млади кои во наредните две години ќе ги координираат и предводат активностите на младите во Црвен крст Охрид.

-„Со примена на посебно осмислени алатки и техники ќе се поттикнуваат и оценуваат креативноста, лидерството, организациските вештини и тимската работа, по што ќе се оценуваат најдобрите, за понатака во  соодветен изборен процес да се избере лидер и заменик лидер на Клубот на млади на Црвен крст Охрид во период од 2019 до 2021 година“, информираат од Клубот на млади. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK