Вто07142020

Последна промена08:04:05 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Градоначалникот на Нирнберг во посета на Охрид

Градоначалникот на Нирнберг во посета на Охрид

Сподели

Градоначалникот на Нирнберг, Улрих Мали, во придружба на заменик градоначалникот на Скопје, Енвер Малиќи, викендов беа во посета на Охрид.

Нивни домаќин беше претседателката на Советот на општина Охрид, Живка Ангелоска. Гостите во рамки на нивната посета се запознаа со функционирањето на Локалната самоуправа и со туристичките потенцијали што ги има Охрид.

Градот Нирнберг и Скопје се збратимени градови од 1982 година.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK