Саб06062020

Последна промена04:03:04 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Ботунчанец пронашол бомба во куќниот двор

Ботунчанец пронашол бомба во куќниот двор

Сподели


Бомбата била пронајдена при рушење плевна.

Вчера попладне, во 13.30 часот во СВР Охрид, Д.Д.(65) од село Ботун, општина Дебарца, пријави дека при рушење на стара плевна пронашол неексплодирана рачна бомба.
- Увид на местото извршиле полициски службеници, а бомбата е подигната од овластени претставници на Дирекција за заштита и спасување, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK