Чет07292021

Последна промена06:48:09 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Ученици од Охрид запишани во книгата со Гинисови рекорди

Ученици од Охрид запишани во книгата со Гинисови рекорди

Сподели

Ученикот  Лео Нелоски влезе во Книгата на Гинисови рекорди како учесник на најбројниот абакус час, одржан во Обединетите Арабски Емирати во Дубаи на 24. Ноември 2018 година.

-Училиштето се гордее со ученикот кој на истиот тој настан освои пехар во областа ментална аритметика, а е успешен и на други полиња. На Манифестацијата за популаризација на математиката и природните науки „Ноември –месец на науката“ ученикот освои прва награда од областа географија и втора награда од областа природни науки.

Вискои резултати постигна ученикот Стефан Паункоски IX одделение кој го освои второто место на државниот натпревар по македонски јазик под менторство на Силвија Мојсовска, како и ученичката Нина Нелоска VIII одделение која го освои третото место на државниот натпревар по англиски јазик, под менторство на Билјана Маркоска“, информираат од У „Григор Прличев“ Охрид. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK