Чет06042020

Последна промена06:51:06 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Училишна трка на охридските основци

Училишна трка на охридските основци

Сподели

Денес ќе трчаат охридсските основци.

 

-„Денеска, со почеток во 11 часот, имаме официјален почеток на активностите од третото издание на Атлетскиот викенд Охрид трчаТ. Годинава, активностите започнуваат со училишната трка за Основни училишта која ќе се одржи долж по градскиот кеј. Почетокот е пред Хотелот Ројал Вју во 11 часот, а финишот спомениците Св. „Кирил и Методиј“„, информираат од Охрид ТрчаТ.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK