Нед09152019

Последна промена02:32:11 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Утре масовен протест против незаконското градење на Алипашината џамија

Утре масовен протест против незаконското градење на Алипашината џамија

Сподели

Официјално најавен протестот против незаконската изградба на Алипашината џамија.

Како што веќе Охриднет објави, охриѓани организираат масовен протест. Протестот ќе се одржи во понеделник во 16 часот пред општина Охрид. 

-„Здружението на граѓани за заштита и афирмација на културните вредности “Совест„ – Охрид сака да Ве извести дека на ден Понеделник ,20 мај во 16.00 часот пред зградата на Општина Охрид на улица Димитар Влахов организира мирен протест по повод незаконско градење на Алипашина џамија. ДА МУ СТАВИМЕ СТОП ЗА БЕЗАКОНИЕТО НЕМА ПРАВДА НЕМА МИР!!“, пишуваат од Совест.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK