Нед09152019

Последна промена02:32:11 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Морбилите се шират и во Охрид

Морбилите се шират и во Охрид

Сподели

Не стивнува заразата со морбили. Последните две недели расте бројот на заболени и во Охрид.

Според податоците на  епидемиолошкото одделеие во Охрид има триесеттина заболени, додека во Струга бројот е околу 120 лица. 

Голем е бројот на заразени медицински работници од здравствените установи кои биле во контакт со болни. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK