Нед09152019

Последна промена02:32:11 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Следува нестабилно време со врнежи од дожд

Следува нестабилно време со врнежи од дожд

Сподели

И крајот на месец мај ќе заврши со нестабилно време и повремени врнежи од дожд. 

 

Попладне облачноста ќе се зголеми, а кон крајот на денот во западните делови ќе има локални врнежи од дожд.

Температурата во утринските часови ќе се движи од шест до 14 степени Целзиусови, а дневната од 18 до 29 степени.

До идната недела останува претежно  облачно време со повремени врнежи од дожд.Во Охрид мааксималната дневна температура ќе се движи до 22 степени. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK