Нед09152019

Последна промена02:32:11 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Сто денари паркирање на охридскиот плоштад

Сто денари паркирање на охридскиот плоштад

Сподели

Со новиот летен сообраќајен режим  и нови цени.

На градскиот плоштад во строгиот центар на Охрид еден саат паркинг ќе чини сто денари. На рампата кај поштата ќе се подигнува билет, со кој ќе може само поминување или кратко запирање на плоштад. Жителите на стар град ќе ја поминуваат и втората рампа која се наоѓа кај градското пристаниште, а оние кои ќе сакаат да паркираат на плоштад ќе мора да плаќаат 100 денари од час. 

Коментарите на граѓаните поделени. Некои сметаат дека поскапувањето е исправно, по теркот на сите туристички места. На пример во строгиот центар на Дубровник еден час паркинг чини 6 евра. Па според тоа кој сака да паркира на плоштад нека плати. 

Други пак сметаат дека цената е превисока. 

Oваа одлука се очекува да помине на идната седница на Совет.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK