Нед09152019

Последна промена02:32:11 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Стартува ВДИШИ ТЕАТАР 2019

Стартува ВДИШИ ТЕАТАР 2019

Сподели


Фестивалот е на 12 овој месец.

Свеченото отворање на шесттото издание на Аматерскиот младински театарски фестивал ВДИШИ ТЕАТАР 2019 е со претствата ДОМИНО. Фестивалот кој е во организација на Црвен крст Охрид ќе се одржи на 12-ти јуни 2019 година во 20,30 часот во дворот на црквата Св. Софија. Театарскиот фестивал ќе трае до 16-ти јуни 2019 година. Коорганизатори на фестивалот се организациите на Црвен крст од Ужице, Крагујевац, Суботица и Битола.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK