Пет06052020

Последна промена09:02:37 AM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид СВР Охрид: Пријава за напаѓачот во Советот

СВР Охрид: Пријава за напаѓачот во Советот

Сподели


Охридската полиција против Н.У. ќе поднесе пријава.

СВР Охрид информира дека ,, на 10.06 .2019 година, Џ.М. (25), советник во Советот на општина Охрид, пријави дека, истиот ден околу 14 часот, додека извршувал работни задачи во Општина Охрид, по неговото излагање на седница, физички бил нападнат од Н.У. од Охрид-советник во Советот на општина Охрид.По целосно документирање на настанот, СВР Охрид против Н.У. ќе поднесе соодветна пријава,,.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK