Нед09152019

Последна промена02:32:11 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Охриѓанец си чувал амфетамини во својот дом

Охриѓанец си чувал амфетамини во својот дом

Сподели


Полицијата ги пронашла при претрес.

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“, СВР Охрид, до надлежното Јавно обвинителство поднесе кривична пријава против В.Ш.(27) од Охрид. На 25.12.2018 година, при претрес во неговиот дом, биле пронајдени и одземени амфетамини.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK