Нед09152019

Последна промена02:32:11 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Со жолта линија обележано поставување на урбана опрема

Со жолта линија обележано поставување на урбана опрема

Сподели

Надлежните служби на Локалната самоуправа, во дел од централното градско подрачје ги обележаа површините  за поставување на урбана опрема.

Се информираат сопствениците  на деловните простори, пред кои поставуваат урбана опрема  да ја почитуваат оваа мерка, бидејќи во спротивно комуналните инспектори ќе постапуваат според законските прописи.

Обележувањето продолжува и на останатите површини на кои е предвидено поставување на урбана опрема.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK