Вто07072020

Последна промена03:26:43 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Австралијанка била непристојна во Охрид

Австралијанка била непристојна во Охрид

Сподели

Својата непристојност ја искажала во ресторант во Охрид.

Како што информираат од канцеларијата за односи со јавноста во СВР Охрид, „На 24.06.2019 година околу 18 часот и 30 минути, во угостителски објект лоциран на улицата „Св.Климент Охридски“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со непристојно однесување извршено од Е.С.М.(33) од Перт-Австралија“.
- Таа е приведена во СВР Охрид и против неа, во согласност со Законот за прекршоци против јавниот ред и мир, ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK