Пон09282020

Последна промена11:28:35 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Трибина за летниот режим на сообраќај во Охрид

Трибина за летниот режим на сообраќај во Охрид

Сподели

Целта е да се разменат мислења за летниот режим на сообраќај во стариот дел од градот.

Во Големата сала на општина Охрид, на 9.07.2019 година (вторник), со почеток во 20 часот, ќе се одржи трибина во врска со начинот на функционирање на системот за електронско евидентирење на движењето на моторните возила во Стариот дел од градот. Ова е втора трибина од ваков вид, која ја организира општина Охрид, со цел да се разменат мислења за летниот режим на сообраќај во стариот дел на градот и начинот на негово регулирање.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK