Пет06052020

Последна промена04:47:06 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Нарушен јавниот мир на „Туристичка“

Нарушен јавниот мир на „Туристичка“

Сподели

Нарушувањето било со тепачка помеѓу три лица.

На 07.07.2019 година околу 17,00 часот, на булевар „Туристичка“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Д.Ц.(50) од една и Љ.Н.(44) и Б.Н.(41) од друга страна, сите од Охрид.
По целосно документирање на настанот, СВР Охрид, во согласност со одредбите од Законот за прекршоци против јавниот ред и мир, ќе поднесе пријава.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK