Сре10232019

Последна промена03:38:20 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Георгиески оствари средба со италијнскиот амбасадор

Георгиески оствари средба со италијнскиот амбасадор

Сподели

Градоначалникот Константин Георгиески, денеска имаше протоколарна средба со Карло Ромео, амбасадор на Република Италија во Република Северна Македонија.

На средбата се разговараше за унапредување на меѓусебната соработка особено во сферата на туризмот и организирање на презентација на Охрид во некој италијански град.

Двајцата соговорници разменија мислења и околу заштитата на природното и културното наследство на Охрид, како и реализацијата на обврските за кои се разговараше на последната 43-тата сесија на Комитетот за светско наследство на УНЕСКО, која се одржа во Баку во Азербејџан.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK