Нед06072020

Последна промена04:03:04 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Тешка сообраќајка кај Климештани, една жртва

Тешка сообраќајка кај Климештани, една жртва

Сподели

Сообраќајката била страотна, се судриле две возила.

Еден човек им подлегнал на повредите во директниот судар на автомобил Пежо и комбе, има повредени кои со возило на итна медицинска помош  со пренесени во охридската  болница. Портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски потврди дека „попладнево на патот Кичево-Охрид, помеѓу селата Ботун-Климештани и Мешеишта, општина Дебрца е случена тешка сообраќајна незгода во која има една жртва “. Портпаролот Димоски нагласи дека „моментно на местото на сообраќајната незгода се врши увид предводен од Јавен обвинител и полициски екипи“. Сообраќајот првично бил целосно бликиран а сега се одвива со наизменично пропуштање на возилата.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK