Нед07052020

Последна промена07:53:21 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид ФОТО: Жбогар на средба со охридските уметници

ФОТО: Жбогар на средба со охридските уметници

Сподели

Жбогар во посета на охридските традиционални занаети. 

 

Амбасадорот на Европската унија Семуел Жбогар, при посетата на Охрид за отворањето на Центарот за безбедност во планина прошета низ Охрид. Тој заедно со министерот за локална самоуправа Горан Милевски и градоначалникот на Охрид Константин Георгиески остварија средби со охридските занаетчии и уметници. 

Го посетија уметникот Никола Упевче, за да ги видат неговите уникатни мозаици. 

Фотографија на Delegation of the European Union, Skopje.

Фотографија на Delegation of the European Union, Skopje.

Фотографија на Delegation of the European Union, Skopje.

Фотографија на Delegation of the European Union, Skopje.

Фотографија на Delegation of the European Union, Skopje.

Жбогар виде како се прави филигран и скапоцени безценети резби.....

Фотографија на Delegation of the European Union, Skopje.

Фотографија на Delegation of the European Union, Skopje.

Фотографија на Delegation of the European Union, Skopje.

Фотографија на Delegation of the European Union, Skopje.

Фотографија на Delegation of the European Union, Skopje.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK