Пет05292020

Последна промена11:55:30 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Татко и син се степале во Куратица

Татко и син се степале во Куратица

Сподели

По тепачката, двајцата завршиле во охридската полиција.

Според соопштението од канцеларијата за односи со јавноста при СВР Охрид „ на 11.07.2019 година во 14.30 часот во СВР Охрид пријавено е нарушување на јавниот ред и мир во охридското село Куратица со агресивно однесување и карање помеѓу С.Р.(72) и неговиот син С.Р.(43), жители на селото.“
- Двајцата се приведени во полициска станица и во согласност со Законот за прекршоци против јавниот ред и мир ќе им биде поднесена соодветна пријава,информира Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK