Пон03082021

Последна промена06:23:28 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид 73 годишен скопјанец жртва во вчерашната сообраќјка

73 годишен скопјанец жртва во вчерашната сообраќјка

Сподели


Пс од Скопје веднаш починал, повредите биле фатални.

Вчера околу 15.00 часот на магистралниот пат Охрид - Кичево, помеѓу с.елата Ботун и Климештани, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Цитроен Саксо“ со скопски регистарски ознаки, управувано од П.С.(73) од Скопје и товарно возило „Форд Транзит“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.П.(27) од Охрид. Во незгодата, од здобиените повреди на местото починал возачот П.С.
- По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција. Увид извршила екипа од СВР Охрид, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK