Вто12102019

Последна промена02:41:28 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Тепачка во Охрид, еден приведен

Тепачка во Охрид, еден приведен

Сподели

Натепаниот завршил во болница.

На 13.07.2019 год. во 10,00 час. на булевар „Македонски просветители“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со тепачка помеѓу И.В.(66) и П.Ш.(66), двајцата од Охрид. Полициски службеници го привеле И.В. додека П.Ш. го упатиле во Општата болница во Охрид.
- Против нив, во согласност со Законот за прекршоци против јавниот ред и мир, СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава, информира Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK