Вто12102019

Последна промена02:41:28 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Добиен кредитот, ќе продолжи изградбата на автопатот Охрид Кичево

Добиен кредитот, ќе продолжи изградбата на автопатот Охрид Кичево

Сподели

Ќе продолжи изградбата на автопатот Охрид Кичево. После застојот , министерот Сугарески вчера најави интензивирање на градежните работи.

 

Во наредниот период реализација на капиталните инвестиции и интензивирање на автопатот Кичево-Охрид откако кинеската „Ексим банка“ ги одобри средствата за побаруваниот кредит.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK