Вто12102019

Последна промена02:41:28 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Странец фатен во незaконит лов на Галичица

Странец фатен во незaконит лов на Галичица

Сподели


Албански државјанин ќе добие пријава.

На 19.07.2019 година во 00.10 часот во Полициската станица Охрид бил приведен и задржан Н.Х.Л. од Република Албанија.
- Тој бил фатен при незаконит лов на 18.07.2019 на планината Галичица, на место викано „Војтино“, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK