Нед12152019

Последна промена09:41:47 AM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Охрид денес ќе носи мораториум за градежни активности

Охрид денес ќе носи мораториум за градежни активности

Сподели

На денешната  седница советниците се очекува да донесат  одлука прекин за донесување урбанистички планови и утврдување правен статус на бесправно изградени обејкти.

 Пред градските советници ќе се најде и  Одлука за усвојување на Извештајот и Акцискиот план за постапување по Заклучоците од 146-та седница на Владата.

Советниците ќе одлучуваат по 64  точки, а меѓу нив е и избор на командир на полициска станица од општа надлежност Охрид.  Триесеттата седница на Советот на општина Охрид ќе се одржи денес  08.08.2019 година  со почеток во 11:30 часот.

Целиот дневен ред тука

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK