Вто12102019

Последна промена02:41:28 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Следува жолта фаза, температурата на езерото 24,5 степени

Следува жолта фаза, температурата на езерото 24,5 степени

Сподели

Сончево и топло со температура до 36 степени, а од утре ќе биде многу топло со температурата што  ќе се искачи и над 40 степени, со што ќе биде активирана жолта, а во некои региони и портокалова фаза. 

 

Според податоците на Управата за хидрометеоролошки работи водата во Охридското езеро достигна  температура од 24,5 степени.  Преспанското езеро е со  половина степен пониска температура, а најтопло  очекувано е Дојранското езеро со високи 26,5 степени Целзиусови.

 Уживајте на плажа , но внимавајте УВ индексот ќе биде висок и изнесува 9.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK