Вто12102019

Последна промена09:41:55 AM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Кривична пријава за напад на полицаец

Кривична пријава за напад на полицаец

Сподели

Полицаецот бил нападнат од страна на 20 годишно момче.

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „напад на службено лице при вршење работи на безбедноста“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против В.С.(20) од Охрид.
- На 30-ти јули годинава, во 23,15 часот, на спортско рекреативниот центар во Охрид, кај него е пронајдена бела прашкаста материја. Потоа тој физички нападнал полицискиот службеник, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK