Вто12102019

Последна промена09:41:55 AM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Се уредува просторот околу соменикот на Чинго

Се уредува просторот околу соменикот на Чинго

Сподели

Во пресрет на традиционалната културна манифестација „Вечер на Живко Чинго“,  се уредува просторот пред спомен обележјето на великанот на македонскиот расказ, македонскиот прозаист и писател  -Живко Чинго.

 

Во активностите за уредување на просторот  се поставија клупи , бекатон плочки и поставување на парковски рабници. Градежните работи ги извршува ЈП Градски гробишта.

Манифестацијата посветена на Живко Чинго ќе се одржи на 13.08.2019 година (вторник) со почеток во 20.00 часот.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK