Сре09302020

Последна промена08:42:07 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Центарот за култура Охрид се „поднови„ со два клима уреди

Центарот за култура Охрид се „поднови„ со два клима уреди

Сподели

Центарот за култура Охрид се пофали со два нови клима уреди.

-„Националната установа Центар за култура “Григор Прличев”- Охрид како организатор и незаобиколен фактор на културниот живот во Охрид и во неговата околина успешно развива бројни културни содржини.
Во изминатиот период поставени се две НОВИ инвертер клими во малата сала, со поставувањето на климите се подигнува нивото на услугите, подобрување на условите за работа на бројните облици на дејствување и активности, како и нормално функционирање, квалитетно извршување на секојдневните работни задачи, активности на вработените од Центарот за култура.

Исто така претапацирана е влезната врата од големата кино сала со што се добива подобра звучна изолација,подобар изглед и поинаква физиономија на просторот“, информираат од Центарот за култура „Григор Прличев“. 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK